top of page

Bitki kalitesi güvenliği, masraf azalması,

%100 çevresel

Günlerimizin en büyük sorunlardan biri kirliliğe karşı savaşımız ve birçok sanayi alanında üretilen polisitren tüketiminden çevremizi korumaktır.

40 yıldan beri Sera sebze fide üremelerinde çevreye olumsuz etkisine rağmen devamlı polisitren tepsileri kullanılır (dünyada sadece %1'i geri dönüştürülür, çoğu imha edilir  veya yakılır).

“Double Tray Sistemi” daha ekonomik, daha verimli ve %100 çevreye yakın üremeleri sağlar.

İna Plastics'in Double Tray Sistemi (DTS) üreme ve hidroponik alanlarında öncü bir çare sağlar. Bu öncü ürün, ekim, başka yere dikme ve kök kesmesi için üst bir tepsiden, ve yardımcı olan alt bir tepsiden oluşur.

 

Akıllı mühendisliği ve kullanım şekli yüzünden EPS tepsisini alternatifi sayılır. EPS'ye göre sayılmaz avantajları vardır (daha iyi verimlilik ve lojistik, daha düşük kullanım fiyatı) ve hiç dezavantajları yoktur çünkü daha iyi ve daha sağlıklı bitkiler üretir.

Hem Yunanistan'in en çok fide şirketleriyle hem de bütün dünyadaki meşhur şirketleriyle işbirliği kurmuştur ve üretim, kalite ve üçret açısından daha iyi sonuçlar sağlayabildi. Bu ürün çeşitli boyutlarda çıkar.

Açıklama

“Çevreyi korumakta en ucuz yol olabilir”

Bottom tray

Özellikleri

Bu iki tepsi (alt ve üst) kombinasyonu esnek bir sistem sağlar. Sistemin dış şekli, geniş polisitren tepsi kullanan bütün ekim veya başka yere dikme otomatik hatlarına uygundur. Etrafındaki duvar, doldurma sırasında alt tabağı sistem dışında tutar ve ayrıca bitki bilgileri basma için yumuşak bir yüzey sağlar. Bu, üretim yönetimi için önemlidir. Double tray sistem, kök geçilmezdir ve hücre duvarlarında ankraj olmaz ve kök bozulması olmadan bitki çıkarılması kolaydır. Bitki çıkarılması, boşaltma delikleriyle ekstraktör veya elle de olabilir. Tepsilerin taşıma ve depolama ücreti çok düşük olduğu için birbiriyle ideal bir şekilde yapışır.

Avantajlari

Top tray - plan view
  • Geleneksek metodlara göre %30 daha düşük ücret

  • %20 fazla bitkiler

  • %12 daha hızlı bitki büyümesi

  • geleneksel metodlara göre %90 daha az depolama yeri 

  • Bitkilerin köklerini bozmaz 

  • Dezenfeksyon basit ve daha ekonomiktir

  • Sistemin ana tepsisi 8 kereden fazla kullanılabilir (2 yıl)

  • %100 çevresel, iki tepsi da geri dönüştürülebilir

bottom of page